Історія ліцею
ЗАКЛАД ОСВІТИ
Дачненський ліцей № 2 Дачненської сільської ради
Загальні відомості
Адреса освітнього закладу: 67624, Одеська обл., Одеський район,
с. Дачне, вул. Миру, 1.
Електронна адреса: dnvk_osvita1@ukr.net
Сайт навчального закладу: dnvkschool.at.ua
Телефон директорки (мобільний): 0964401376
Тип закладу: ліцей
Мова навчання: українська
Учнів: 595
Учнів 1-х класів: 39
Класів: 28
Кількість 1-х класів: 2
Педагогічних працівників: 40
Технічних працівників: 22
Рік забудови: 1992
Площа закладу: 6129 м2
Наявність укриття: ні
Потужність закладу: учнів - 1200, працівників - 126, з них педагогічних - 70
Директор: Негрескул Ольга Олександрівна
Стаж роботи на посаді: 2 роки
Загальний стаж роботи: 10 років
Число, місяць і рік народження: 13травня 1983 року
Освіта: вища, Одеський державний педагогічний інститут ім. К.Д. Ушинського, учитель історії;
вища, за спеціальністю «Управління навчальним закладом», Південноукраїнський державний педагогічний університет
ім. К.Д. Ушинського, керівник підприємства, установи та організації (у сфері освіти та виробничого навчання).
Має другу кваліфікаційну категорію.
У 2021 році нагороджена дипломом за участь у Національному проєкті
«Родинна слава України» за зміцнення родинних національних традицій, збереження духовних цінностей та відповідального ставлення до батьківства. У 2022 році взяла участь у Національному проєкті «Твої імена, Україно».
За вагомий особистий внесок у розбудову незалежності України вшанована Національним визнанням «Орден Пошани», нагороджена Почесною грамотою, що занесено до Книги пошани «Твої імена, Україно».
Історична довідка закладу
Приблизно 200 років тому на земельних ділянках, які належали Одеській міській управі, був заселений хутір Кабаченка. В 1865 році, після побудови залізничної дороги, на станції Дачна міською управою були продані землі для заселення їх дачниками.
Незабаром у приміщенні однієї з дач почала працювати початкова школа, в якій навчались діти прислуги, що доглядали дачі. Авдієва школа була названа на честь господарів будівлі, які проводили тут навчання .
Після більшовицького перевороту в школі почали навчатися діти селян.
З 1917 по1935 рік в селі Гниляково працює семирічна школа.
А на території сучасного села Дачне – початкова школа.
У роки Другої світової війни навчання припинилося лише на 73 дні, тому що саме село Дачне стало рубежем захисту міста Одеси від нацистських загарбників.
Учителям Авдієвої школи Кохан Надії Григорівні, Яцію Івану Пантелеймоновичу довелось залишити шкільні класи, підручники, дитячі зошити, самих учнів і піти на фронт захищати рідну землю.
Біля приміщення школи, вздовж залізничного полотна, йшли жорстокі бої. Матроси, солдати, офіцери 95-ї Молдавської дивізії захищали місто Одеса. Жителі села теж допомагали їм: виносили поранених з поля бою до приміщень школи, бо там був шпиталь.
Закінчилась війна. І школа зажила своїми новими і цікавими справами. Директором працювала Ольга Тимофіївна Чаушанська.
З 1958 по 1966 рік очолювала школу Кохан Надія Григорівна.
У 1966 році початкова чотирирічна школа реорганізована у восьмирічну. Відкривається 5-й клас у новобудові по вулиці Миру.
Тут працювали директорами:
- Харитончик Іван Бенедиктович (1966-1968рр.);
- Ткач Марта Костянтинівна (1968-1969рр.);
- Сєвцова Наталія Федорівна (1969-1971 рр.);
- Куліненко Іван Сидорович (1971-1981 рр.);
- Сечняк Михайло Львович (1981-1991рр.);
- Губчик Алла Іванівна (1991-2021 рр.).
У 1992 році восьмирічну школу реорганізували в загальноосвітню школу
І-ІІІ ступенів. Діти перейшли навчатись у триповерхову будівлю.
У 2003 році загальноосвітній заклад реорганізовано в навчально-виховний комплекс «Школа-гімназія».
У 2021 році Дачненський НВК "Школа-гімназія" очолила молода, перспективна та талановита директорка Негрескул Ольга Олександрівна.
У листопаді 2021 року освітній заклад реорганізовано в Дачненський ліцей № 2 Дачненської сільської ради.
Пріоритетні напрямки роботи закладу
Дачненський ліцей № 2 – це сучасний заклад, метою роботи якого є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, виховання громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і державі, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.
Освітній заклад перш за все дбає про те, щоб сформувати в майбутніх випускників уявлення про освіту не як про інструмент вибудовування кар’єри, а як складову свого унікальної та неповторної життєвої траєкторії, засобу реалізації творчого потенціалу особистості.
Пріоритетні напрямки освітньої діяльності Дачненського ліцею № 2 :
1. Створення умов для здійснення освітнього процесу, які забезпечують збереження фізичного та психічного здоров’я здобувачів освіти, у тому числі дітей з особливими освітніми потребами, попередження булінгу.
2. Реалізація сучасних педагогічних технологій освіти на засадах компетентісного підходу в контексті положень «Нової української школи».
3. Розкриття та розвиток здібностей, талантів і можливостей кожної дитини на основі партнерства між учителем, учнем і батьками.
4. Створення простору інформаційної комунікації, широке застосування інформаційно-комунікаційних технологій.
5. Забезпечення, оптимізація та покращення матеріально-технічної бази.
6. Забезпечення прозорості та інформаційної відкритості роботи закладу.
7. Удосконалення мотиваційного середовища дитини.
8. Особиста відповідальність педагога за результати наданих освітніх послуг.
9. Підвищення професійної майстерності педагогів, упровадження інновацій, реалізація освітніх проєктів, участь у професійних конкурсах та сертифікації; накопичення особистого педагогічного досвіду (створення авторських програм, методичних розробок тощо).
10. Автономія закладу (академічна, організаційна, кадрова).
11. Формування функціонуючої моделі моніторингу й самооцінювання якості освіти та освітньої діяльності з метою аналізу стану та динаміки розвитку закладу освіти.
12. Залучення громадськості, батьків, учнів до плідної співпраці з метою розвитку закладу освіти.
13. Зростання позитивного іміджу та конкурентоздатності школи на ринку освітніх послуг.
14. Створення старшої профільної школи за академічним спрямуванням (профільне навчання на основі поєднання змісту освіти, визначеного стандартом профільної середньої освіти, і поглибленого вивчення окремих предметів з урахуванням здібностей та освітніх потреб здобувачів освіти з орієнтацією на продовження навчання на вищих рівнях освіти) та
професійним спрямуванням (орієнтоване на ринок праці профільне навчання на основі поєднання змісту освіти, визначеного стандартом профільної середньої освіти, та професійно орієнтованого підходу до навчання з урахуванням здібностей і потреб учнів).
Інформація про впровадження реформи «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА»
З вересня 2018 року в Дачненському ліцеї № 2 здобувачі освіти навчаються за моделлю Нової української школи. Одним із ключових компонентів НУШ є сучасне освітнє середовище, яке організовано відповідно до Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи: широке використання нових ІТ-технологій, нових мультимедійних засобів навчання, оновлення навчального обладнання. Кабінети оформлено за освітніми зонами:
- зона навчально-пізнавальної діяльності з ІТ- оснащенням та відповідними меблями (інтерактивна сенсорна дошка, проєктор, екран, телевізор, відкриті шафи та тумби ) ;
- змінні тематичні осередки, в яких розміщуються дошки/ фліп-чарти /стенди та ін;
- зона для гри, оснащена настільними іграми, інвентарем для рухливих ігор;
- зона художньо-творчої діяльності з полицями для зберігання приладдя та стендом для змінної виставки дитячих робіт;
- куточок природи;
- зона відпочинку з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами, подушками з м’яким покриттям;
- дитяча класна бібліотека;
- зона вчителя (стіл, стілець, комп’ютер, техніка для друку, ламінатор, полиці/контейнери для зберігання дидактичного матеріалу).
Освітнє середовище є відображенням філософії концепції Нової української школи та освітньої програми закладу, тому адміністрація і педагоги докладають максимум зусиль, щоб ліцей став місцем, де діти відчувають себе захищеними та в безпеці, де відбувається більшість навчальних видів діяльності, де забезпечуються їхні базові потреби (потреби у навчанні) та додаткові потреби (для дітей з особливими освітніми потребами).
Реалізація науково-педагогічного проєкту «Інтелект України»
У 2021/2022 навчальному році Дачненський ліцей № 2 розпочав впроваджувати науково – педагогічний проєкт «Інтелект України».
3 класи (2-А, 3-А, 3-Б) у 2023/2024 навчальному році продовжили навчання за проєктом «Інтелект України», що реалізується на базі державних програм із різних навчальних дисциплін.
Метою всеукраїнського науково-методичного проєкту «Інтелект України» є впровадження в освітній простір системи пошуку, розвитку та педагогічної підтримки інтелектуально здібних дітей та учнівської молоді. Проєкт навчає дитину бути успішною в школі та дорослому житті, навчає радіти життю, формує якісний майбутній інтелектуальний фонд нації за рахунок упровадження наукових досягнень та інноваційної практики в системі освіти України. Особливостями Проєкту є: посилена увага до предметів природничо-математичного циклу; навчання на основі власних відкриттів; практична спрямованість навчання; посилена увага до вивчення англійської мови; патріотична спрямованість навчання.
Проєкт «Інтелект України» відрізняється від інших освітніх програм тим, що зміст освіти визначається на засадах STEM-освіти і характеризується збільшенням годин (порівняно з іншими освітніми програмами) й поглибленим вивченням математики, фізики, хімії, географії, біології та іноземних мов, використанням високоефективних технологій навчання, що дозволяє учням засвоювати навчальний матеріал на високому рівні.
Сутність проєкту полягає не в насиченні дитини поглибленими знаннями, а у набутті нею, перш за все, необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки, швидких реакцій, раціональної організації навчальної праці; розвитку пізнавальних процесів — сприйняття, пам'яті, мислення, уяви й уваги; розвитку якостей особистості школяра — цілеспрямованості, працелюбності, організованості, охайності, наполегливості, волі тощо.
Директор Ольга НЕГРЕСКУЛ