Дачненський ліцей № 2 Дачненської сільської ради

 





Шкільна рада з профілактики правопорушень серед здобувачів освіти Дачненського ліцею № 2

Положення про шкільну раду з профілактики правопорушень серед здобувачів освіти Дачненського ліцею № 2

 

Шкільна рада з профілактики правопорушень серед здобувачів освіти Дачненського ліцею № 2 (далі - Рада) створена за наказом керівника освітнього закладу із числа педагогічних працівників, представників батьківського комітету та органів місцевого самоврядування. Рада покликана обʼєднати зусилля педагогічного, учнівського колективів, батьківської громадськості, соціально-психологічної служби в створенні єдиної системи роботи з профілактики бездоглядності та правопорушень у закладі, працює з дітьми, підлітками та їх батьками.

 

1. Загальні положення

1.1. Рада створена в закладі для роботи з попередження правопорушень, злочинів, підвищення дисциплінованості учнів.

1.2. Склад Ради затверджується наказом керівника освітнього закладу. Шкільна рада з профілактики правопорушень складається з голови, його заступника і членів ради. Членами Ради є найбільш досвідчені працівники школи, представники громадських організацій. Керує Радою заступник директора з виховної роботи.

1.3. Рада здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства, Конвенції ООН «Про права дитини», Статуту Дачненського ліцею № 2 Дачненської сільської ради, нормативних документів та наказів освітнього закладу.

 

2. Мета діяльності шкільної ради з профілактики правопорушень

2.1. Гуманізація і демократизація освітнього процесу, створення максимально сприятливих умов для співпраці педагогів, учнів та їхніх батьків як головної умови запобігання і подолання відхилень у поведінці учнів.

2.2. Формування і розвиток єдиного шкільного колективу із здоровим моральним кліматом.

2.3. Координація діяльності усіх шкільних ланок, які забезпечують життєдіяльність учнівського колективу.

2.4. Підвищення ефективності виховної роботи з учнями, розвиток учнівського колективу, громадської активності, самостійності, відповідальності учнів за свої вчинки, профілактика негативних проявів поведінки учнів.

2.5. Подолання в свідомості окремих учнів помилкових поглядів, які сформувалися внаслідок неправильного виховання.

2.6. Формування в учнів правових понять, які б регулювали їхню поведінку.

2.7. Вироблення в учнів навичок і звичок правомірної поведінки.

2.8. Протистояння негативним явищам та впливам.

 

3. Завдання діяльності шкільної ради з профілактики правопорушень

3.1. Проводити моніторинг стану роботи в закладі щодо профілактики злочинності, правопорушень та інших девіантних проявів серед учнівської молоді, узагальнювати і аналізувати його результати.

3.2. Розглядати персональні справи учнів-порушників порядку.

3.3. Здійснювати контроль за поведінкою підлітків, які перебувають на обліку в школі, ССД.

3.4. Виявляти учнів‚ які важко піддаються вихованню‚ та батьків, які не виконують свої обовʼязки з виховання дітей, повідомляти про них до Служби у справах дітей.

3.5. Залучати підлітків‚ схильних до правопорушень‚ до гурткової роботи.

3.6. Проводити індивідуально-виховну роботу з підлітками девіантної поведінки.

3.7. Коригувати педагогічні позиції батьків або осіб‚ які їх замінюють, щодо ухиляння від виховання дітей або негативного впливу на них. У таких випадках ставити питання про притягнення батьків до встановленої законом відповідальності перед відповідними державними органами.

3.8. Виносити проблемні питання на обговорення педагогічно ради і для прийняття рішення керівництвом школи.

3.9. Заслуховувати класних керівників про стан роботи щодо зміцнення дисципліни та профілактики правопорушень.

3.10. Організовувати індивідуальне наставництво над підлітками.

3.11. Розглядати питання про стан роботи з профілактики правопорушень у класах.

 

4. Порядок діяльності Ради

4.1. Чисельний і поіменний склад Ради затверджується наказом керівника освітнього закладу на кожен рік. Головою Ради обирається директор освітнього закладу або його заступник.

4.2. Періодичність засідань Ради визначається загальним станом профілактичної роботи в закладі, необхідністю, але не рідше одного разу на семестр.

4.3. Рішення Ради приймається шляхом голосування (більшістю голосів).

4.4. Робота Ради планується на навчальний рік. План роботи обговорюється на засіданні ради і затверджується керівником освітнього закладу.

4.5. Рада не підпорядкована комісії у справах неповнолітніх, але свою роботу проводить у тісному контакті з нею та іншими правоохоронними органами, громадськими організаціями, які проводять виховну роботу з дітьми.

4.6. При розгляді персональних справ разом з учнями запрошуються класний керівник та батьки учня.

4.7. Рада розглядає подання класних керівників та психолога про взяття та зняття з внутрішньошкільного обліку.

4.8. Рада надає консультативну, методичну допомогу батькам у вихованні дітей.

4.9. Рада розглядає конфліктні ситуації, повʼязані з проблемами міжособистісного спілкування учасників освітнього процесу, в межах своєї компетенції.

4.10. Рада залучає фахівців (лікарів, працівників правоохоронних органів та інших) до спільного вирішення питань, що входять до її компетенції.

4.11. Рада обговорює питання перебування дітей у неблагонадійних сімʼях, готує відповідні клопотання до органів опіки та піклування.

 

5. Функції Ради

5.1. Діагностична, що реалізується через систему заходів, спрямованих на виявлення характеру і рівнів відхилень у поведінці учнів, з’ясування реального стану освітнього процесу.

5.2. Координуюча, що зумовлює ефективність взаємозв’язків Ради та суб’єктів зовнішнього впливу на характер поведінки учнів (освітній заклад, сім’я, ровесники, заклади культури, ЗМІ, регіон та ін.).

5.3. Творча, що дає право на вибір доцільних психолого-педагогічних впливів на здобувачів освіти із урахуванням конкретних умов і особливостей.

5.4. Проєктна, що полягає у виробленні нових ефективних форм і методів реагування на очікувану й реальну ситуацію з відхиленнями у поведінці або з порушеннями морально-правових норм.

5.5. Оцінювально-узагальнююча, що забезпечує вибір адекватної системи роботи Ради на основі аналізу і оцінки наявного стану.

5.6. Просвітницька, що реалізується за рахунок створення певної системи поширення знань з права, психології, соціології, які сприятимуть ефективному вирішенню завдань профілактики правопорушень.

5.7. Прогностична, що полягає у прогнозуванні результатів впливу педагогічних заходів на учнів із відхиленнями у поведінці, на профілактику порушень морально-правових норм.

У діяльності Ради використовуються різноманітні форми колективної, групової, індивідуальної роботи, звернення за допомогою до батьків, правоохоронних органів, медичних закладів, соціологічних служб, органів місцевого самоврядування та інших суб’єктів діяльності з учнями.

 

6. Права та обов’язки Ради

6.1. Рада зобовʼязана:

6.1.1. Розробляти і впроваджувати систему взаємодії адміністрації та вчителів закладу з громадськістю, щоб здійснювати профілактику правопорушень неповнолітніх.

6.1.2. Сприяти підвищенню ефективності роботи закладу з профілактики правопорушень учнів.

6.1.3. Вивчати стан профілактичної роботи в закладі, особливості розвитку особистості учнів, які належать до «групи ризику»‚ та їх позаурочну зайнятість.

6.1.4. Запрошувати на засідання Ради при розгляді персональних справ учнів батьків цих учнів або осіб, які їх замінюють.

6.1.5. Здійснювати консультаційно-інформаційну діяльність для колективу вчителів і батьків.

6.1.6. Контролювати виконання прийнятих рішень.

6.1.7. Аналізувати свою діяльність, виступати зі звітом про її результати на нарадах не рідше 2-х разів на рік.

6.2. Рада має право:

6.2.1. Давати індивідуальні та колективні рекомендації вчителям, батькам з питань корекції поведінки підлітків та проведення профілактичної роботи з ними.

6.2.2. Виносити на обговорення на батьківські збори і збори класів інформацію про стан проблеми правопорушень неповнолітніх.

6.2.3. Клопотати перед ССД щодо вжиття заходів громадського впливу в установленому законом порядку щодо учнів та їх батьків або осіб, які їх замінюють.

 

7. Підстави для взяття учня на внутрішкільний облік та зняття з нього

7. 1. На облік у закладі освіти учень може бути взятий у випадку:

· агресивної поведінки (бійки, жорстокого поводження зі здобувачами освіти, приниження людської гідності, проявів булінгу);

· уживання ненормативної лексики;

· куріння на території закладу освіти;

· вживання алкогольних напоїв, психотропних та наркотичних речовин;

· систематичних пропусків навчальних занять без поважних причин і як наслідок цього – неуспішності;

· схильності до бродяжництва, крадіжок;

· псування майна закладу освіти.

7.2. Рекомендації для взяття на облік здобувача освіти, а також його причини подає класний керівник й учителі-предметники, які працюють у цьому класі, адміністрація закладу.

7.3. Взяття на облік здійснюється на засіданні Ради за присутності здобувача освіти та його батьків. Здобувачам освіти і батькам пояснюється причина взяття на облік та умови зняття з обліку.

7.4. На Раді затверджується план індивідуальної профілактичної роботи з учнем, виробляються єдині спільні дії родини і школи для вирішення проблем дитини й родини.

7.5. Учень, взятий на облік, та його батьки, можуть бути запрошені на засідання Ради з профілактики правопорушень в проміжний час установленого терміну з метою контролю за виконанням плану індивідуальної профілактичної роботи.

7.6. Класний керівник повинен вести зошит спостережень, що дасть можливість прослідкувати динаміку особистого поступу дитини у виправленні власної моделі поведінки.

7.7. У співпраці з учителями-предметниками класний керівник здійснює короткий аналіз поведінки учня за навчальний день, фіксуючи випадки порушень Правил поведінки здобувачів освіти.

7.8. Зняття учня з обліку (після закінчення встановленого терміну й при позитивних результатах) проводиться на засіданні Ради у присутності дитини та її батьків.

 

8. Документація Ради

8.1. Наказ про створення шкільної ради з профілактики правопорушень серед здобувачів освіти.

8.2. План роботи Ради.

8.3. Протоколи засідань (за потреби).

8.4. Карти учнів, які перебувають на обліку в школі.

8.5. Списки дітей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.

8.6. Списки дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.

 

Склад шкільної ради з профілактики правопорушень серед здобувачів освіти Дачненського ліцею № 2 на 2024/2025:

          1) Негрескул Ольга – директор Дачненського ліцею № 2, голова Ради;

          2) Гавілей Олена – заступник директора з виховної роботи, заступник голови Ради;

Члени Ради:

          3) Барабаш Максим – заступник голови Дачненської сільської ради;

          4) Місюль Марина - заступник директора з навчально-виховної роботи;

          5) Решетник Наталя -  заступник директора з навчально-виховної роботи;  

          6) Єждіна Катерина - заступник директора з навчально-виховної роботи;

          7) Прокопчук Олена – практичний психолог, громадський інспектор з охорони прав дитини; 

          8) Саф’янік Сніжана – соціальний педагог, секретар Ради;

9) Парицька Тетяна  – голова батьківського самоврядування;

          10)  Мигуш Роман - дільничий інспектор;

          11) Баранова Людмила – сестра медична.

 

ПЛАН

роботи шкільної ради з профілактики правопорушень

серед здобувачів освіти Дачненського ліцею № 2 на 2024/2025 н.р.

 

Зміст

Терміни виконання

Відповідальний

1.

Про затвердження плану роботи  шкільної ради  з профілактики правопорушень серед здобувачів освіти на 2024/2025 н.р.

Серпень

Голова Ради

Ольга Негрескул

2.

Про соціальну паспортизацію класних колективів, соціальний паспорт школи

Заступник директора з ВР

Олена Гавілей, соціальний педагог Анастасія Саф’янік

3.

Про формування здорового способу життя, попередження тютюнокуріння, вживання наркотичних речовин та алкогольних напоїв

Заступник директора з НВР

Наталя Решетник

 

4.

Про призначення громадського інспектора з охорони прав дитини

Голова Ради

Ольга Негрескул

5.

Про організацію роботи щодо запобігання, протидії булінгу (цькуванню) та домашньому насильству

Голова Ради

Ольга Негрескул

6.

Про охоплення освітою дітей шкільного віку, що проживають у мікрорайоні школи

Жовтень

Заступник директора з НВР

Марина Місюль

7.

Про правову освіту і виховання

Заступник

директора з НВР

Наталя Решетник

8.

Про профілактику правопорушень, злочинності та дитячої бездоглядності

 

Соціальний педагог

Анастасія Саф’янік

9.

Про результати проведення Тижня правової освіти

 

Заступник

директора з ВР

Олена Гавілей

10.

Про організацію психолого-педагогічної допомоги  та емоційної підтримки учасникам освітнього процесу

Практичний психолог Олена Прокопчук

11.

Про захист дітей від будь-яких форм насильства та попередження проявів жорстокості в учнівському середовищі

Листопад

Заступник

директора з ВР

Олена Гавілей

12.

Про дотримання прав дитини та створення безпечного освітнього середовища

Голова Ради

Ольга Негрескул

13.

Про формування в здобувачів освіти ціннісного ставлення й судження, засад демократії, толерантності, верховенства права та протидію проявам расизму, шовінізму, приниженню гідності людини 

Практичний психолог школи

Олена Прокопчук

14.

Про роботу з дітьми, сім’ями, які були переміщені за період воєнних дій (ВПО) та тими, хто виїхав за кордон

Соціальний педагог

Анастасія Саф’янік

15.

Про результати проведення місячника з протидії булінгу «Зупинимо булінг разом»

Заступник

директора з ВР

Олена Гавілей

16.

Про проведення освітньої роботи із батьками та законними представниками здобувачів освіти з питань профілактики насильства, булінгу (цькування), формування ненасильницької моделі поведінки та вирішення конфліктів мирним шляхом

Грудень

Заступник

директора з НВР

Наталя Решетник

17.

Про проведення роботи щодо профілактики негативного впливу інформаційного простору на особистісний розвиток учнів

Практичний психолог школи

Олена Прокопчук

18.

Про формування у здобувачів освіти нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, усвідомлення насильства як порушення прав людини

Соціальний педагог

Анастасія Саф’янік

19.

Про результати проведення Тижня правових знань

Заступник

директора з ВР

Олена Гавілей

20.

Про освітню роботу із здобувачами освіти та їх батьками/законними представниками з питань профілактики торгівлі людьми

Січень

Соціальний педагог

Анастасія Саф’янік

21.

Про роботу класних керівників щодо вчасного виявлення насильства в класних коллективах

Заступник

директора з ВР

Олена Гавілей

22.

Про здійснення комплексу

профілактичних заходів, спрямованих на підвищення психолого-педагогічної компетентності батьків, формування у них свідомого ставлення до виконання обов’язків, пов’язаних з утриманням, вихованням та освітою дітей

Практичний психолог школи

Олена Прокопчук

23.

Про формування правової культури учнів, виявлення та усунення причин і умов, що сприяють учиненню дітьми злочинів, подолання девіантної поведінки

Заступник

директора з НВР

Наталя Решетник

24.

Про формування моральної поведінки здобувачів освіти, активної життєвої позиції, єдності слова і діла в особистості, готовності брати активну участь у житті своєї держави

Лютий

Заступник

директора з НВР

Наталя Решетник

25.

Про проведення соціально-педагогічної і психологічної просвітницької діяльності, інформування усіх учасників освітнього процесу з питань збереження їхнього соціального благополуччя і психічного здоров’я

Практичний психолог школи

Олена Прокопчук

26.

Про сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед здобувачів освіти щодо здорового способу життя

 

Соціальний педагог

Анастасія Саф’янік

27.

Про профілактику сексуального насильства над дітьми

Березень

Соціальний педагог

Анастасія Саф’янік

28.

Про посилення профілактичної роботи із запобігання правопорушень, злочинності серед неповнолітніх

 

Заступник

директора з НВР

Наталя Решетник

29.

Про підвищення стійкості до переживання наслідків стресу школярами після психотравмувальних подій

 

Практичний психолог школи

Олена Прокопчук

30.

Роль сім'ї у формуванні інтересів дітей до вибору майбутньої професії

 

Квітень

Заступник директора з НВР

Марина Місюль

31.

Моніторинг професійної визначеності  випускників 9,11 класів

 

Практичний психолог школи

Олена Прокопчук

 

32.

Про результати проведення місячника з протидії булінгу «Зупинимо булінг разом»

 

Заступник

директора з ВР

Олена Гавілей

33.

Про надання психологічної та соціально-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами

Травень

Практичний психолог школи

Олена Прокопчук

34.

Аналіз роботи Ради  профілактики правопорушень за 2024/2025 н.р.

 

Голова Ради

Ольга Негрескул